dCPM dynamic CPM

Co to jest dCPM czyli dynamiczne CPM?

Kampania dCPM wraz z rozwojem RTB umożliwiają ocenę i analizę wartości każdego wyświetlenia w czasie rzeczywistym. Daje to marketerom możliwość ustalenia zoptymalizowanej stawki za każde wyświetlenie w zależności od strony, miejsca, dnia i czasu. Model ten działa na korzyść reklamodawcy, bowiem jak wiadomo, nie każde wyświetlenie ma taką samą wartość marketingową.

Przykładowo, kampania dCPM może mieć część wyświetleń zakupionych za 1EUR we wczesnej fazie zaangażowania użytkownika, a część za 3EUR jeśli użytkownik uznawany jest za bardziej zaangażowanego i posiada dużo punktów przyznawanych za wszelkie aktywności na stronie (co tylko widział, a co dokładnie przeczytał, po jak długim okresie powrócił, etc.). Punkty te umożliwiają stworzenie profilu klienta, ocenę zainteresowania i jego gotowości do zakupu.  Jeżeli użytkownik odwiedza stronę często, szuka informacji o marce i produktach, oceniany jest jako bardziej wartościowy niż ten, który tego nie robi. Dzięki modelowi dCPM możliwe jest zoptymalizowanie kosztów, co sprawia, że budżet przeznaczony na kampanię jest wydany tak efektywnie, jak tylko to możliwe. Dlaczego? Ponieważ płacimy za odsłonę tyle, ile jest ona warta; albo inaczej – tyle ile wart jest użytkownik, który ją zobaczy. Model zapewnia większą przejrzystość, elastyczność i kontrolę nad kampanią.

Ponadto, dCPM jest idealne dla kampanii RTB. Pozwala skoncentrować się na celach reklamodawców i dostosować kampanię opartą na ich konkretnych potrzebach. Z całą pewnością można przyznać, że dynamic CPM jest obecnie bardzo przydatnym modelem rozliczeniowym i potężnym narzędziem marketingu internetowego oraz stanowi przyszłość kampanii displayowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *